هفت روز ضمانت بازگشت
ارسال رايگان به سراسر کشور با خرید بالای 50 هزار تومان
بهترين انتخاب,بهترين قيمت

انواع مموری کارت و فلش ها

 انواع مموری کارت و فلش ها


انواع مموری کارت و فلش ها

از سال 2000 مموری کارت‌ها وارد بازار شدند. در دنیای وابسته به تکنولوژی امروزه کارت‌های حافظه با ظرفیت بالا حرف اول را می‌زنند. از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند گرفته تا دوربین عکاسی همه دارای مموری کارت‌ هستند. در بازار کارت های حافظه‌ی متنوعی در ظاهر٬ اندازه و سرعت‌های مختلف وجود دارد که در این میان مموری کارت غیر ولتاژی یا همان SD حرف اول را می‌زنند.

کلاس مموری کارت‌ها

برخلاف باور عام قیمت بالای یک مموری تنها به علت میزان گنجایش آن نیست و همچنین مموری با حافظه‌ی بالا باعث کند شدن سرعت دستگاه نمی‌شود بلکه چیزی که در این میان مهم است CLASS  آن است.

در مموری کارت‌ها٬ کلاس فوق سرعت را برای دستگاه‌ها‌یی که سرعت بالایی دارند طراحی می‌شوند. کلاس‌ سرعت‌ها به به صورت : کلاس سرعت ۱در این مجموعه به صورت (U1) و کلاس سرعت ۳ به صورت (U3) کلاس فوق سرعت است که درمیان این دو گروه بالاترین کارکرد را دارد. در بازار مموری‌ کارت‌هایی چون مموری کارت pny و مموری کارت adata  طرفداران زیادی دارند.

تفاوت اصل از تقلبی

باتوجه به تنوعی که امروزه در بازار مموری کارت‌ها وجود دارد تفاوت های اساسی هم بین آن‌ها به چشم می‌خورد. امکان دارد سرعت خواندن و نوشتن دیتاها در محصولات متنوع٬ یکسان نباشد. در این بازار شلوغ متاسفانه حافظه های تقلبی به راحتی جای خود را باز کرده‌اند. این مموری‌ها نصبت به نمونه‌ی اصلی آن دارای سرعت و عمر کمتری هستند. بهتر است در هنگام خرید دقت بیشتری شود و مموری کارت های را خرید که از گارانتی برخوردارند.

فلش مموری

با آمدن فلش مموری‌ها دیگر فلاپی‌ها برچیده شدند. فلش مموری‌ها بدون نیاز به باتری نمونه‌ای پر کاربرد از حافظه‌ها هستند. این دستگاه‌های ذخیره سازی٬ وزنی ندارند و به راحتی قابل حمل هستند. بدنه‌ی این فلش‌ها دارای جنس‌های مختلفی از جمله پلاستیکی٬ فلزی و سیلیکونی هستند. بهترین آن‌ها فلش سلیکون است که در برابر حرارت و آب مقاوم است علاوه بر آن در برابر ضربه آسیب پذیر نیست و همچنین انعطاف پذیر است. در زیر دو نمونه از فلش مموری‌های پرطرفدار آورده می‌شود. فلش مموری‌های چون: فلش pny٬ فلش adata٬ فلش hp از محبوبیت زیادی برخوردارند.فلش HP
مموری اچ پی  Flash Memory HPنمونه‌ای از دستگاه‌های ذخیره سازی است که در بازار طرفداران زیادی دارد. این فلش مموری باحافظه‌های گوناگون 2 4٬ ٬8٬ 16 و 32 گیگابایت در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است. کمپانی فلش اچ پی جالب‌ترین فلش مموری‌ها را طراحی کرده است. این شرکت در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی که برای فلش‌های تولیدی خود در نظر گرفته است از کیفیت غافل نبوده است. فلش های اچ پی باتوجه به جنس پلاستیکی آن در مقابل ضربه آسیب پذیری کمی دارند. اصالت فلش‌های بند انگشتی به شرکت اچ پی بر می‌گردد.


فلش  Adata

فلش مموری  Adata مشهور به سلطان سرعت در بازار دستگاه‌های ذخیره سازی جایگاه خود را دارد. این فلش با وجود اندازه‌ی بزرگ و کمی جاداری که دارد باز طرفداران خاص خود را دارد. برای اشخاصی که در ماشین عادت به شنیدن آهنگ دارند این فلش‌ها انتخاب مناسبی هستند زیرا به راحتی با ضبط و پخش ماشین سازگاری دارد. کمتر فلشی برروی ضبط خودرو عمل می کند. آی‌دیتا  در حافظه‌های 4 ٬8٬ 16 و 32 گیگ در قیمت‌های مختلف در بازار موجود است.